Jesse bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, howmuch would 3 pounds of grapes cost?A. $1.49

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, howmuch would 3 pounds of grapes cost?A. $1.49 B. $2.98 C. $4.47 D. $12.22

CategoriesUncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.